İşitme Cihazlarımızın Özellikleri

CLEAR DYNAMICS


NE İŞE YARAR ?

İşitme kaybı ile birlikte oluşan rahat dinleme aralığının azalması sorununu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Hafif seslerin cihaza girişini sağlarken, aynı zamanda yüksek şiddetli seslerin doğallığını bozmadan, kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde cihaza alınmasını sağlar.


HASTAYA FAYDASI NEDİR?

- Yüksek girdi seviyelerinde korunan konuşma sayesinde, kullanıcılar gürültülü ortamlarda bile bozulma olmadan daha iyi bir dinleme deneyiminin tadını çıkarırlar.
- Clear Dynamics konuşma piklerinin genelde olduğundan daha yüksek bir dinamik aralığa sahip olduğu yoğun ortamlarda, özellikle kullanıcılar müzik dinlerken veya sohbet ederken daha çok keyif alırlar.

NASIL İFADE EDEBİLİRİZ?

Normal işiten bireyler, hafif seslerden yüksek şiddetli seslere kadar geniş bir dinamik aralığa sahiptir. Bu sayede, hem konuşmayı ayırt etmemizi sağlayan ipuçlarına rahat erişebilirken, hem de müzik dinlemekten keyif alınabilir. İşitme kaybı ile birlikte bu dinamik aralık azalmaktadır. Bu teknoloji ile kullanıcının sahip olduğu dinamik aralık normalleştirilmeye çalışılmaktadır. Böylece kullanıcılar geniş bir aralıkta ki sesleri duyabilmektedir. Bu durum doğal işitmeye, ayırt etme becerisinde artışa ve müzikten alınan zevkin artmasına imkan vermektedir. Copyright ©2020 Duyumak - Her Hakkı Saklıdır. | ASD Creative